Wydarzenia


droga krzyżowa PDF Drukuj Email
środa, 16 marca 2011 14:34

 

Śladami Ukrzyżowanego na szkolnym korytarzu

Zwykły szkolny korytarz w pierwszy piątek Wielkiego Postu zamienił się w Jerozolimę czasów Chrystusa. Wędrowaliśmy od stacji do stacji, aby razem z Jezusem Zbawicielem przeżywać mękę Drogi Krzyżowej i aby odkrywać Jego obecność w naszym codziennym, szkolnym życiu. Do takiej chwili zadumy i modlitwy uczniowie będą zapraszani w każdy piątek Wielkiego Postu na jednej z przerw. Jezu, przeszedłem z Tobą Krzyżową Drogę, zaraz wrócę do swoich obowiązków, do lekcji, spraw, aby ta modlitwa mnie przemieniała, aby wydała owoc - tymi słowami zakończył nabożeństwo wicedyrektor Tomasz Kowalczyk.   

 
Spotkanie o religiach wschodu PDF Drukuj Email
środa, 09 marca 2011 09:53

 

7 marca 2011r (w poniedziałek) gościliśmy w naszej szkole siostrę Michaelę Pawlik z zakonu dominikanek, która w obecności młodzieży gimnazjalnej i liceum wygłosiła swój wykład. Siostra Michaela podzieliła się ze słuchaczami swoim doświadczeniem z kilkunastoletniego pobytu w Indiach, gdzie poznała codzienne życie najniższych warstw społecznych (tzw. „nieczyści”), podporządkowanych obowiązkowi kastowemu.

Więcej…
 
dyskotekowy tłusty czwartek PDF Drukuj Email
czwartek, 03 marca 2011 23:00

 

3 marca, w czwartek, w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka. Zorganizował ją Bartosz Stangiewicz z klasy IIa przy współpracy z kilkoma innymi uczniami. Zaprosiliśmy dziewczyny ze Szkoły Sióstr Nazaretanek. Stawiły się dość licznie. Aby podtrzymać tradycję tłustego czwartku, poczęstowaliśmy naszych gości pączkami. W zabawie wzięli także udział nauczyciele

Więcej…
 
Opłatek absolwentów PDF Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011 15:55

 

W ostatni czwartek (27.01.2011) w Podziemiu Kamedulskim spotkali się absolwenci naszej szkoły.

Więcej…
 
JASEŁKA 2010 PDF Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 13:18

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieliśmy okazję obejrzeć w Podziemiu Kamedulskim Jasełka wystawione przez Koło Teatralne naszej szkoły we współpracy z Zespołem pod kierunkiem p. Przemysława Gnatowskiego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 45