Wydarzenia


piknik rodzinny PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2011 12:30

 

28 maja br. odbył się w naszej szkole kolejny już Piknik Rodzinny. Jest to impreza mająca na celu integrację uczniów i ich rodzin oraz miłe spotkania z absolwentami. Tym razem zgromadziła szczególnie dużo osób, a atrakcji było mnóstwo.

Więcej…
 
spektakl „Tartuffe” w Teatrze Narodowym PDF Drukuj Email
czwartek, 26 maja 2011 11:27

 

10 maja br. grupa uczniów z naszego Gimnazjum oraz Liceum udała się do Teatru Narodowego na spektakl pt. „Tartuffe” na podstawie „Świętoszka” Moliera. Dla wielu z nas była to istna lekcja oświeceniowego światopoglądu bez siedzenia nad książkami.

Więcej…
 
śpiewamy "barkę" na barce PDF Drukuj Email
czwartek, 28 kwietnia 2011 22:38

 

Przygotowując się do beatyfikacji Jana Pawła II wpadliśmy na niecodzienny pomysł: a może zaśpiewać dla Ojca Świętego Jego ulubioną pieśń: "Barka" stojąc na barce? Jak wymyśliliśmy, tak uczyniliśmy. Razem z uczennicami z Gimnazjum s. Nazaretanek, uczniami z Gimnazjum ks. Piotra Skargi i licealistami z Archutowskiego 28 kwietnia 2011 r. w godzinach południowych zaśpiewaliśmy: "Pan kiedyś stanął na brzegu..." stojąc wszyscy (ok. 100 osób) na dachu barki zacumowanej w Kanale Czerniakowskim.

W tym miejscu dziękujemy właścicielom barki Państwu Pawlikom za życzliwość i udostępnienie barki.

Zobacz film z tego wydarzenia

 

 

 
I dzień wiosny PDF Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2011 14:31

 

Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy na naszych pięknych terenach rekreacyjnych. Spotkanie młodzieży dwóch szkół Licem i Gimnazjum miało charakter bardzo swobodny. Można było pograć w piłkę, co z pasją podjęli chłopcy. Dziewczęta wykazywały większą wrażliwość na budzącą się przyrodę. Natomiast wszyscy, bez względu na płeć, status społeczny, funkcję w szkole bądź też wiek chętnie delektowali się popularną potrawą z rusztu, czyli kiełbasą z grilla.

Na koniec tego dnia chłopcy z Katolickiego Gimnazjum Męskiego "zrzeszeni" w kole chemicznym, którego prowadzącym i mistrzem jest Pan od Chemii,  zaprezentowali nam ciekawe doświadczenia chemiczne udowadniając, że mąka pszenna służy nie tylko do pieczenia, ale też fajnie się pali, oraz że butelki typu "pet" nadają się do latania.

Niech żyje wiosna!

 
AGM w Teatrze Ateneum PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 12:54

 

W poniedziałek, 28 marca, członkowie Aktorskiej Grupy Młodzieżowej naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach teatralnych. Spotkanie zatytułowane „Muzyka w teatrze” odbyło się w Teatrze Ateneum w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 45