Wydarzenia


Wycieczka w Jurę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2011 14:20

 


 

W dniach 4,5,6 października klasy trzecia i druga gimnazjum wybrały się na wycieczkę w Jurę Krakowsko-Częstochowską. Pierwszego dnia zebraliśmy się w szkole o godz. 8 rano i wyruszyliśmy w podróż. Choć jechaliśmy bardzo długo (ok. 6 godzin), od znużenia uchroniły nas ciekawe rozmowy i tak wspaniałe wynalazki jak PSP czy IPod. Na miejsce naszego pobytu, którym był ośrodek wypoczynkowy w Podlesicach, dotarliśmy ok. godziny 14.00. Po zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku udaliśmy się na pierwsze podczas tego wyjazdu zajęcia ze wspinaczki. Mieliśmy do wyboru dwie trasy wejścia na skałkę o nazwie Apteka. Większość z nas pokonała obie, choć niektórzy po raz pierwszy mieli kontakt ze sprzętem wspinaczkowym. Potem wróciliśmy do ośrodka leśną drogą i po spożyciu kolacji poszliśmy spać.

Więcej…
 
W Warszawskiej Operze Kameralnej PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2011 21:50


Qou vadis w Operze Kameralnej

28 września 2011 roku chętni uczniowie oraz nauczyciele gimnazjum i liceum dzięki zaproszeniu dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej – pana Stefana Sutkowskiego – mieli przyjemność zobaczyć dramat muzyczny Bernadetty Matuszczak pod tytułem „Quo vadis”. Autorka przeniosła na scenę dzieło Henryka Sienkiewicza, które jest jedną z najsławniejszych polskich powieści o tematyce religijnej.

Więcej…
 
grand prix turnieju literackiego PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2011 10:10

 

 

Z radością zawiadamiamy, że Jan Krajewski - uczeń klasy III naszego gimnazjum - zdobył Grand Prix II Janowego Turnieju Literackiego - ogólnopolskiego konkursu twórczości poetyckiej inspirowanej dziełami

księdza Jana Twardowskiego. Organizatorem turnieju jest FUNDACJA AVE.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Poniżej zamieszczamy nagrodzone utwory.

 

 

Więcej…
 
wycieczka w beskid mały PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2011 23:00

 

Wycieczka klas II i III Katolickiego Gimnazjum imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Beskid Mały:      1 - 4 czerwca 2011 r.

Polskie góry mają coś w sobie. Coś, co sprawia, że nigdy się nie znudzą i co roku przyciągają z większą siłą. Na początku czerwca przyciągnęły na przykład grupkę kilkunastu uczniów z drugich i trzecich klas naszego gimnazjum pod dowództwem pani Agaty Soi (od polskiego), pana Tomasza Szynkielewskiego (od geografii, BHP) oraz pani Agnieszki Pawlik (od polskiego i niemieckiego).

 

A było to tak:

Więcej…
 
szkoły w Radio Maryja PDF Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2011 06:56

 

Audycja o naszych patronach

10 czerwca br. chętni uczniowie Gimnazjum i Liceum gościli w Radiu Maryja. Delegacja została zaproszona do toruńskiego studia na audycję dla młodzieży pt. „Czas wzrastania”. Tematem przewodnim byli nasi święci patronowie – zarówno szkolni, jak i prywatni. Do spotkania przygotowywaliśmy się niezwykle sumiennie – jeszcze w pociągu studiowaliśmy teksty książek i artykułów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 45